fbpx
MENU CLOSE

Karolina Ika Nowak

 

Kobieta, Mama- podróżująca, doświadczająca, obserwująca, słuchająca, jogująca,. Zafascynowana kobiecością, cyklicznością, rytmem natury. Zakochana w górach (coraz częściej w życiu) z natury nomadka, mama 8 miesięcznej małej joginki.

“Pierwszy kontakt z jogą miał miejsce ponad 10 lat temu. Początkowo nieregularnie- oswajałam się z matą, własnym ciałem i oddechem. Z każdym rokiem, miesiącem, z każdym położeniem stóp i dłoni na macie, każdym oddechem, praktyka stawała się dla mnie coraz bardziej świadoma, wnosząc mnóstwo światła, zrozumienia i stabilności. W największej z dotychczasowych podróży (jako mama), joga poszerza perspektywę, uczy wiary w siebie, czerpania z własnej mocy, akceptacji niezależnej od okoliczności, słuchania mądrości ciała, które wie. Mądrości, którą ma w sobie każda z nas.

Nieustannie wspiera, wzmacnia, pozwalając złapać dystans. Praktykę oraz szeroko pojętą pracę z ciałem i oddechem rozwijałam i wciąż rozwijam w trakcie licznych warsztatów i kursów (min. Pregnancy Yoga Teacher Training: Kopenhaga-Poznań/Shakti Yoga: marzec 2017, Mama&Baby Joga Teacher Training Kopenhaga-Poznań/Shakti Yoga: grudzień2017, roczny kurs doskonalący u Pauliny Stróż/Szkoła Jogi Namaste we Wrocławiu: październik 2016- czerwiec 2017). Prowadziłam jogę dla kobiet w ciąży w nieistniejącym już wrocławskim Uff-ie oraz jogę (metoda ashtangi) w Rozwijalni na Biskupinie.

Obecnie regularnie prowadzę zajęcia dla mam i niemowlaków w Drzewie Życia- Studio Jogi oraz na wrocławskim Biskupinie. Pracę z oddechem i uważnością praktykuję również czerpiąc inspirację tybetańską tradycją, medytacją oraz praktyką Vipassany. Praktyka jogi- stale towarzysząca mi w trakcie całej ciąży i po porodzie, jak i narodziny córki Zoi, skierowały mnie na nowo w krąg tematów związanych z ciałem i seksualnością.

Uczestniczyłam w IV edycji Love&Sex School Karo Akabal (2017-2018r.), która stała się dla mnie dużą inspiracją.”

 

_________________________________________

 

Karolina na MAMA Gathering poprowadzi:

 

MAMA&BABY JOGA w piątek o 10:00 pod Kopułą

FEMI PLEASURES w sobotę o 12:00 w Plenerze (info na festiwalu)

MAMA&BABY JOGA W CHUSTACH w niedzielę o 10:00 w Sali Teatralnej