MENU CLOSE

EKO mama

Dbajmy o planetę razem! Po pierwsze – Ziemia, to nasza wspólna MAMA, i zwłaszcza teraz jak nigdy dotąd w historii ludzkości wymaga naszej szczególnej troski. Przyszłość planety leży dosłownie w naszych rękach! Zwracamy dużą uwagę na edukację dzieci, i przemycanie elementów wiedzy o ochronie środowiska i ekologicznym świadomym życiu w proponowanych zajęciach. 
Ale teraz, to już nie tylko kwestia przyszłych pokoleń, ale realnych akcji, które musimy podjąć wszyscy – w pionie zajęć OPENzone  znajdziecie pozycje dotyczące praktyki wprowadzania dobrych nawyków, a także podstawowej wiedzy o tym JAK każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę do prób zatrzymania negatywnych zmian w środowisku naturalnym. 
 
Smog, śmieci, zmiany klimatyczne, plaga plastiku, dramat masowej przemysłowej hodowli zwierząt,  kulisy przemysłu odzieżowego, wyniszczanie środowiska naturalnego na gigantyczną skalę etc …. – zmory, które karmi bezmyślny konsumpcjonizm są dzisiaj przeogromne i rosną niezwykle szybko. To z nimi musimy walczyć – najlepiej, naszą ulubioną metodą – edukacyjną pracą u podstaw. Wiedza rodzi świadome wybory, na każdej płaszczyźnie życia. Kolejny krok – to wdrażanie narzędzi, umiejętności do wprowadzenia zmian na poziomie codziennego życia każdego z nas.  

CO ROBIMY NA MAMIE? ...CO W NASZEJ MOCY!

minimalizujemy ilość odpadów- używamy TYLKO bio-kompostowalnych naczyń jednorazowych w naszych punktach gastronomicznych! Nasi wystawcy również!

- nie używamy SŁOMEK

- wystawcy MAMA MARKET nie pakują swoich towarów do plastikowych torebek -inwestujemy w trwałe dekoracje lub używamy materiałów łatwo kompostowalnych i z recyklingu

- minimalizujemy ilość drukowanych materiałów

- na terenie będą kubły do sortowania odpadów

tylko najzdrowsze jedzenie- FESTIWAL JEST 100% WEGE!

- szykujemy dla Was mega wegetariańsko / wegańskie MENU, znacząca część naszego asortymentu w MAMA BAR jest wegańska i z upraw ekologicznych

- będziecie mieli możliwość kupna produktów od lokalnych rolników i producentów

EDUKUJEMY
- w programie OPENzone znajdziecie pozycje między innymi o ekologii, koncepcji zero/less waste, diecie wegańskiej, upcyclingu...


- w pionie KIDSzone również nie zabraknie ekologicznych wątków!

- na MAMA MARKET zapraszamy tylko koncepty które są ECO-CONCIOUS

CO możesz zrobić TY?
...mało tego - prosimy Cię - ZRÓB TO!

zabierz ze sobą naczynia- każdy wystawca z radością zamiast pakować na wynos nałoży porcję do Twojej miseczki / talerza / kubka ! (na miejscu będzie też można kupić festiwalowy "zestaw")

- wyposaż się z wielorazową butelkę / bidon - będziemy z radością serwować wodę do własnych naczyń! wodę trzeba pić, zwłaszcza w takie gorące słoneczne dni 😉 niech nie zostaną po nas dodatkowe góry plastikowych butelek! mineralka na terenie festiwalu będzie też sprzedawana w zwrotnych szklanych butelkach.

zbieraj i segreguj śmieci- pomóż nam utrzymać porządek - jesteśmy w otoczeniu lasu, żyją w nim zwierzęta i wielkie bogactwo ptaków - niech nie pomylą walających się nakrętek z pożywieniem!

- dołożymy wiele starań żeby recykling na festiwalu rzeczywiście się udał, dlatego tak ważne jest abyście zwracali uwagę do jakich pojemników wrzucacie odpady!

WIELORAZOWE JEST EKO
- nie rezygnuj z pieluch wielorazowych - jeśli używasz ze swoim bobasem - super, nie rezygnuj na te kilka dni! - na miejscu jest nawet pralka.

- znasz się już z kubeczkiem menstruacyjnym? Na miejscu będzie duża ilość stacjonarnych toalet, nie obawiaj się polowych warunków i nie rezygnuj jeśli używasz go. W programie znajdziesz też wiele wsparcia i informacji w zakresie ekologicznych wersji higieny intymnej